פייסנות צרפתית

ישראל היום", http://bit.ly/20jViJD, February 08, 2016

                                      English edition http://bit.ly/23NdCzq  

כוונת צרפת להכיר במדינה פלשתינית, אם ייכשל המו"מ בין ישראל לרש"פ, משקפת מדיניות פייסנית – יותר מכל מדינה באירופה - כלפי הטרור הפלשתיני (מאז שנות ה-60') והטרור האסלאמי (מאז 1978). במקום לצמצם את הטרור האנטי-צרפתי, גורמת הפייסנות להחמרתו, מעניקה פרס למאה שנות חינוך לשנאה, הסתה וטרור פלשתיניים, מנסה לקבוע מראש את תוצאות המו"מ, ומתמרצת את הרש"פ להימנע ממו"מ.

טרור אסלאמי ביצע את טבח 147 הצרפתים בפריז ב-7 לינואר וב-13 לנובמבר 2015, אך האחריות גם על ממשלת צרפת שפתחה את שעריה בפני תשתיות ארגון, מבצעים ודיפלומטיה של טרור פלשתיני ואסלאמי.  

למרות – ובגלל – התרפסות צרפת, וחרף תמיכתה השיטתית בהחלטות פרו-פלשתיניות בעצרת האו"מ ובמועצת הביטחון, מהווה צרפת מאז שנות ה-60' זירה לטרור בין-ערבי ומטרה לטרור פלשתיני ואסלאמי. לדוגמא, ב-31 לאוגוסט 1975 לכד הטרור הפלשתיני בני ערובה בשגרירות עיראק בפריז, ב-3 לאפריל וב-9 לאוגוסט 1982 רצחו טרוריסטים פלשתינים דיפלומט ישראלי וששה לקוחות במסעדת "שה-גולדברג" בפריז, ועוד.

בשנות ה-70' הפקידה צרפת כספים בחשבונות בנק פלשתינים כדי למנוע טרור אנטי-צרפתי, בכלל, וחטיפת מטוסי "אייר פראנס" בפרט. ב-1996 מנעה צרפת את הוספת חמאס לרשימת ארגוני הטרור.

פייסנות צרפת הגיעה לשפל ב-1978 כאשר הנשיא  ד'אסטן – בתאום עם הנשיא האמריקאי קרטר, וחרף התנגדות שרות הביטחון הצרפתי - העניקה מקלט מדיני לחומייני, שגורש מאיראן ועיראק עקב הסתה וטרור. שני הנשיאים תקעו סכין בגב השאח הפרסי, בעל-הברית המוביל של המערב, וחיבקו את "מהפיכת חומייני", האויבת המובילה של המערב.

ב-1978 אפשרה צרפת לחומייני להקים על אדמתה תשתיות חינוך-לשנאה, גיוס וטרור שהסתעפו ברחבי מערב אירופה, החריפו את המאבק להפלת השאח הפרסי, וקראו לג'יהאד נגד המערב "הכופר". חומייני מינף את פייסנות צרפת לקידום יעד אסלאמי בן 1,400 להשתלטות על העולם בדרכי שלום ומלחמה, אמת ושקר ("טקיעה") והסכמי שלום זמניים עם "הכופרים" ("הודנה") שנועדו להפרה כאשר מאזן הכוחות מאפשר זאת.

תשתיות הטרור נשארו בצרפת גם לאחר חזרת חומייני לאיראן ב-1979 – במחלקה ראשונה של מטוס "אייר פראנס" - ומתמקדות בגיוס טרוריסטים צרפתים ושטיפת מוח אנטי-מערבית במוסדות דת, חינוך ותקשורת מוסלמים על אדמת אירופה. 

אמיר טאהרי,  מומחה לענייני איראן, כותב: "בתקופת הפייסנות של הנשיא פרנסואה מיטראן, 1995-1981, רצחו טרוריסטים מוסלמים 93 איש ופצעו 800 בצרפת.... שגריר צרפת ו-83 צנחנים צרפתים נהרגו ב-1983 על ידי טרור אסלאמי בבירות.... מיטראן שחרר 31 טרוריסטים, הקל על פעילות אש"פ בצרפת, אימץ לחיקו את ערפאת.... מיליארד דולרים שהוקפאו עקב טרור הוחזרו לאיראן.... שגרירות איראן הפכה למוקד טרור באירופה.... סוכני חומייני מחסלים גולים איראנים בפריז.... סוכל ניסיון לפיצוץ מגדל אייפל...."

בתגובה למתקפת הטרור על מערכת העיתון הסטירי, "שרלי הבדו", אמר נשיא צרפת הולנד: "אין קשר בין הטרוריסטים לבין האסלאם."  הולנד נחוש ללמוד מהעבר על ידי חזרה על – ולא הימנעות מ- שגיאות עקובות מדם, מקריב אינטרס ארוך-טווח על מזבח נוחיות קצרת-טווח, ומעניק רוח-גבית לטרור ורוח-נגדית לאופוזיציה האיראנית.