מדינה פלשתינית – גול עצמי אמריקאי!

"חדשות מחלקה ראשונה", http://bit.ly/2m7UlrN, February 21, 2017

http://bit.ly/2kTtlxL   English edition
  
לפי התובנה המקובלת ב-2017, מדינה פלשתינית היא חלק בלתי-נפרד מפתרון הסכסוך הערבי-ישראלי, שיוריד את סף האלימות במזרח התיכון, ויקדם אינטרסים אמריקאים. ההערכה מתרסקת על צוקי המציאות הגועשת במזרח התיכון; היעדר דו-קיום בשלום בינערבי; "משחק שסיכומו אפס" בין ירדן האשמית לבין ישות מדינית פלשתינית עצמאית; הפער בין המלל הערבי הפרו-פלשתיני לבין המעש הערבי האנטי-פלשתיני; והרקורד הפלשתיני מאז שנות ה-20'.

כל מאמצי השלום הבינערבי כשלו כתוצאה מעוצמת ערכים אסלאמיים מהמאה השביעית, ומפיצול, אי-סובלנות אלימה, אי-יציבות וחוסר-וודאות במישור הבינערבי, לצד משטרים, מדיניות והסכמים המאופיינים על ידי ארעיות, ללא שום קשר לישראל
לסכסוך הערבי-ישראלי והעניין הפלשתיני .

בעוד ארה"ב משקיעה מיליארדי דולרים לביצור המשטר ההאשמי, הקמת מדינה פלשתינית תחריף את האיום הקיומי על ההאשמים, כפי שמלמדת מערכת היחסים בין ההנהגות הפלשתיניות - הטוענות לייצוג כל הפלשתינים וכל פלשתין משני צידי נהר הירדן – לבין ההאשמים שמחצית מתושביהם פלשתינים, המהווים את הקיבוץ הפלשתיני הגדול ביותר. וזאת על רקע עימות הדמים בין המלך עבדאללה (שנרצח ב-1951 ע"י פלשתיני) לבין ההנהגה הפלשתינית; גירוש אש"פ מירדן בקרבות "ספטמבר השחור" מ-1970-71; העימותים הקשים בירדן ב-1985-87; והמגבלות הנוקשות והשיטתיות נגד פעילות פלשתינית מדינית בירדן.

הפלת המשטר ההאשמי תהפוך את ירדן למוקד טרור אסלאמי, שיגלוש לסעודיה ומדינות המפרץ הפרו-אמריקאיות, ויקדם את שאיפת האייתולות להגמוניה במפרץ הפרסי, בחצי האי ערב, באוקינוס ההודי, מיצרי הורמוז ובאב אל-מנדב, והקמת גוש אנטי-אמריקאי מאיראן, דרך חצי האי ערב, עיראק וירדן עד רכסי יו"ש.

אמנם זה התרחיש הגרוע ביותר, אך במזרח התיכון התרחיש הגרוע ביותר הוא לעתים קרובות הצפוי ביותר.

באוקטובר 1994, בטקס חתימת הסכם השלום ישראל-ירדן, הזהירו ראשי הצבא והמודיעין הירדני את עמיתיהם הישראלים: "הקמת מדינה פלשתינית מערבית לירדן תביא לקץ המשטר ההאשמי מזרחית לירדן.... את אשר הפלשתינים חותמים בבוקר, הם נוטים להפר בערב...."

החשש ממדינה פלשתינית מאפיין את עמדת מנהיגי ערב – מעשית ולא מילולית – המודעים לרקורד הפלשתיני החתרני משנות ה-50' וה-60', כאשר מחמוד עבאס וערפאת נמלטו ממצרים ומסוריה עקב מעורבותם בטרור וחתרנות נגד מארחיהם; ב-1970-71 גורשו מירדן לאחר שהציתו מלחמת אזרחים במטרה למוטט את המשטר ההאשמי; בשנות ה-70' השליטו משטר אימים בדרום לבנון וניסו להפיל את השלטון הנוצרי בבירות; ב-1990 השתתפו בפלישת צדאם חוסיין לכווית, ולכן גורשו מכווית כ-300,000 פלשתינים עם שחרורה ב-1991. 200,000 פלשתינים שסייעו למשטר אסד עקרו מסוריה עם התפשטות מלחמת האזרחים, ו-50,000 פלשתינים שסייעו לצדאם חוסיין ברחו מעיראק לאחר הפלתו.

על ההשפעה השלילית של מדינה פלשתינית על האזור ולכן על האינטרס האמריקאי אפשר ללמוד מהטרור הפלשתיני בשנות ה-20', ה-30' וה-40'; שתוף הפעולה הפלשתיני עם הנאצים במלחמת העולם השנייה ועם הגוש הסובייטי לאחר המלחמה; הכשרת טרוריסטים מאפריקה, אסיה, אירופה ואמריקה הלטינית במחנות אש"פ בלבנון; שתוף פעולה עם האייתולות וצפון קוריאה; וקשר הדוק עם רוסיה וסין שיעניק להן זכויות שימוש בבסיסי ים וקרקע במזרח הים התיכון.

על תפישת העולם הפלשתינית האנטי-אמריקאית אפשר גם ללמוד משלטון הדיכוי הרש"פי וממערכת החינוך לשנאה וההסתה של הרשות הפלשתינית, שהיא הביטוי האותנטי ביותר לערכיה ומדיניותה הצפויה.  

מדוע תבקיע ארה"ב גול עצמי על ידי הקמת מדינה פלשתינית?!