טרור אסלמי – שורשי או זר?

"חדשות מחלקה ראשונה", http://bit.ly/2xHDzrP, September 26, 2017

English edition  http://bit.ly/2wooego  

האם הטרור המוסלמי – נגד מוסלמים ו"כופרים" – הוא שורשי או זר באסלאם?

11 מיליון מוסלמים נהרגו מאז 1948, מהם 35,000 (0.3%) במלחמות ערב-ישראל.
למעלה מ-90% נהרגו ע"י מוסלמים.

מאז ה-11 לספטמבר 2001 היו
31,722 מתקפות טרור מוסלמי, ורובן נגד מוסלמים. באוגוסט 2017 היו 180 מתקפות טרור מוסלמי ב-32 מדינות שגרמו ל-1014 הרוגים.

במאה ה-20 נהרגו והיגרו
50% מהנוצרים במזה"ת. לפי שימוע בוועדת החוץ של בית הנבחרים בוושינגטון: "בעשור האחרון הצטמק מספר הנוצרים בעיראק מ-1.5 מיליון ל-300,000, מחציתם עקורים...."

לפי ה"
ניו יורק טיימס": "כמעט בכל יום מתרחשים תרחישי אימה ברחובות מערב אירופה.... אנשים נהרגים ונפצעים על ידי משאיות, גרזינים, אקדחים, סכיני קצבים וחומרי נפץ...."

נתונים אלו מעוררים מספר תהיות:

1. האם הגיוני להניח שמחווה דרמטית תגרום למאמין המוסלמי להעניק ל"כופר" את אשר הוא מונע 1,400 שנים מאחיו המאמינים: דו-קיום בשלום וסובלנות?!

2. מה שורשי האלימות המוסלמית כלפי מאמינים ו"כופרים" כאחד?

3. האם העוינות המוסלמית כלפי תרבות המערב שורשית או זרה לאיסלם?

4. מדוע מחריפה האלימות המוסלמית באירופה – כולל אזורים אסורים-לכניסה ל"כופרים נוצרים" - למרות פתיחת שעריה להגירה מוסלמית המונית?

5. האם המוטיב של "האחים המוסלמים" משקף את האסלאם: "אללה תכליתנו, מוחמד מנהיגנו, הקוראן חוקתנו, הג'יהאד דרכנו והשוהאדה (מוות למען אללה) משאלתנו"?

6. מדוע ארה"ב – שאינה שולטת על חברות מוסלמיות – היא מטרה לטרור אסלמי, ואילו ברה"מ/רוסיה – השולטת בקשיחות על חברות מוסלמיות כגון צ'צ'ניה – נהנית מיחס מוסלמי מועדף?

7. מדוע הטרור המוסלמי מכה בארה"ב למרות האמברגו הצבאי האמריקאי ב-1948; לחץ ברוטלי אמריקאי על ישראל במלחמת העצמאות ואחריה; אי-הכרת ארה"ב מאז 1948 בריבונות ישראל בירושלים; לחץ אמריקאי שהביא לנסיגת ישראל מסיני; לחץ אמריקאי על ישראל לפני ואחרי הפצצת הכור הגרעיני בעיראק; ענישת ישראל על מלחמת לבנון ב-1982/83; הכרת ארה"ב באש"פ ולחץ להקמת מדינה פלשתינית והקפאת הבנייה ביו"ש ובגולן? 

8. מדוע איראן מאיימת על מעמד ארה"ב במפרץ הפרסי, למרות שהנשיא קארטר תקע סכין בגבו של השאה הפרסי והעניק רוח גבית להשתלטות האייתולות?

לפי פרופ' ברנרד לואיס
, המוביל בין חוקרי האסלאם: "העימות [בין האסלאם לנצרות] מתרחש מאז צמיחת האסלאם במאה השביעית, כולל ג'יהאד ומסעות-צלב, כיבושים ושחרורים.... ארה"ב נתפסת כיורשת ומנהיגת התרבות האירופאית הנוצרית והמערב, ולכן היא הכתובת לשנאה ולזעם המוסלמים...."

פרופ' לואיס מוסיף: "הפלייה [בין מאמינים ל"כופרים"] התקיימה תמיד, בלתי-פוסקת ובלתי-נמנעת, טבועה בשיטה ומעוגנת בחוק ובנוהל.... ליהודים ולנוצרים הוצעה האמת האלוהית בצורתה המושלמת [אסלאם]...והם דחו אותה בזדון וטפשות.... בפניהם עמדה הבחירה בין אסלאם, מוות או כניעה.... בין ממלכת האסלאם וממלכת הכפירה שורר מצב של מלחמה מתמדת [ג'יהאד]... שתימשך  עד אשר העולם כולו יקבל את בשורת האסלם או יכנע לשלטונו...."

השנים האחרונות ממחישות את הנחישות השורשית של משטרים וארגונים מוסלמים פורעי-חוק לגייס את הטרור לקידום יעד-על של האסלאם: השתלטות על "ממלכת הכופרים" (הכוללת את המדינה היהודית, "הבסיס הקדמי של ארה"ב במזרח התיכון") בראשות ארה"ב ואירופה.